REKLAMA

Dlaczego dorosły pies nagle sika w domu?

Autor: Jan Durczok Opublikowano 1 rok temu

 

Wyobraźmy sobie, że po całym ciężkim dniu pracy w końcu wykonaliśmy wszystkie swoje domowe obowiązki

 

Umyliśmy naczynia, odkurzyliśmy kurze i co najważniejsze zajęliśmy się naszym kochanym czworonogiem. Dostał jeść, dostał pić oraz zaliczył spacerek, na którym załatwił wszystkie swoje potrzeby. W końcu idziemy spać, by zregenerować siły na następny, ciężki dzień w swojej „ulubionej” korporacji. Jednak przez zmęczenie zapomnieliśmy napić się wody w ciągu dnia. Klasycznie budzimy się w środku nocy, idziemy do kuchni, a tam czeka na nas niespodzianka! Nasz kochany czworonóg, którym zajmowaliśmy się cały dzień, przyszykował dla nas w ramach odwdzięczenia się złoty basen olimpijski na środku pokoju! Jedną z przyczyn nagłego sikania naszego pupila w domu może być zmiana jego otoczenia lub nawet najdrobniejsza zmiana w jego codziennej rutynie. Jeżeli niedawno przeprowadziliśmy się to wszystko jest jasne. Psy zazwyczaj bardzo mocno się stresują taką sytuacją i nie czują się komfortowo w nowym lokum. Jest na to proste remedium! Wystarczy poświęcić naszemu pieskowi optymalną ilość czasu, by mógł oswoić się z nowym otoczeniem. Kupno nowej zabawki od stresującej na pewno nie pogorszy sytuacji.

 

Zastanówmy się może, czy nasz rozkład dnia się zmienił? Rzeczywiście! Dzisiaj zostaliśmy przecież dłużej w pracy i wyszliśmy z naszym czworonożnym przyjacielem o godzinę później. Dzisiaj było również troszkę zimniej niż zazwyczaj, toteż nasz spacerek był krótszy niż zwykle. Tego typu zmiany w rozkładzie dnia dla psa mogą być zasadnicze i bezpośrednio prowadzić do sikania w domu. Mimo panujących mrozów i niskich temperatur należy pilnować, aby nasze spacery były odpowiednio długie oraz aby nasz pupil załatwił wszystkie swoje fizjologiczne potrzeby.

 

Również można natrafić na sytuację, gdy nasz wiekowy pies niestety sika przez sen

 

 Dla sędziwych czworonogów nietrzymanie moczu jest bardzo częstym problemem. Im starszy pies tym wydolność mięśniowa w dolnych partiach pupila jest coraz słabsza. Skutecznie uniemożliwia nam wspólne spanie z naszym pieskiem w łóżku. Pomijając wiek psa, przyczyną sikania w nocy mogą być wszelkie anomalie nerwowe, infekcja pęcherza oraz słaba drożność cewki moczowej.

 

Co w tym przypadku można zrobić? i co najważniejsze, jak ulżyć naszemu pupilowi? Specjaliści amerykańscy stwierdzili, że eskalacja aktywności fizycznej psa, częstsze spacery i ogólne zwiększenie zasobów wody pitnej może pozytywnie wpłynąć na ten problem. Również można pomyśleć o specjalistycznej karmie od weterynarzy, która afirmatywnie wpłynie na polepszenie pracy ogólnej nerek.

 

 

 

 

Redaktor A. Richert

 

Podziel sie tym artykułem:

REKLAMA

asd
Adopcje Zaginione Dodaj Konto Menu